Dieta i siedzący tryb życia.

 

Jak utrzymać szczupłą sylwetkę siedząc 8 godzin przy biurku?

 

Zacznijmy od dobrych wiadomości. Eksperci oceniają, że utrata masy ciała zazwyczaj składa się z 75% diety i 25% ćwiczeń. Przekłada się to na fakt, że istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby zapewnić długie i zdrowe życie, co oznacza złamanie obecnej niezdrowej rutyny.

Łatwiej powiedzieć niż zrobić, ale drobne kroki zmienią resztę życia zawodowego, codzienne zdolności poznawcze i jakość życia. Jeśli czujesz, że zyskujesz kilo lub dwa tygodniowo nawet po Bożym Narodzeniu, musisz położyć kres bezmyślnym przekąskom i rutynowym nie zdrowym nawykom żywieniowym. Stresująca praca może prowadzić do emocjonalnego jedzenia. Zgodnie z prawem masz przerwę na lunch, w jaki sposób zdecydujesz się z niej skorzystać, to twoja decyzja.

Przydatne wskazówki, aby nie obciążać się podczas pracy przy biurku:

Pij wodę – wiele osób musi opuścić swoje domy, zanim poczuje się głodnych. Dobrze, wypij szklankę wody przed wyjściem z domu lub w drodze do pracy. Woda rozpala twój metabolizm, nawilża, pomaga ciału wypłukać toksyny, dostarcza mózgowi paliwa, a nawet może sprawić, że będziesz mniej jeść. Kiedy nie jesteś odpowiednio nawodniony, możesz czuć się wyczerpany i odczuwać zmęczenie lub wahania nastroju. Jeśli jesteś jedną z rosnącej liczby rannych uzależnionych od kofeiny, wypij tą szklankę wody przed poranną kawą.

Jedz mało i często (6 małych posiłków lub 3 posiłki z przekąskami utrzymują stały poziom energii)

Spacer – sprawdź swoją podróż, czy możesz dodać 30 minut marszu do codziennego dojazdu do pracy. Używaj schodów zamiast schodów ruchomych, ponieważ chodzenie przez godzinę dziennie może zmniejszyć ryzyko cukrzycy, chorób serca, ciśnienia krwi, udaru mózgu, raka piersi, raka jelita grubego, demencji, depresji,  pomóc ci lepiej spać, a także poprawić funkcje poznawcze.

Rozciąganie przy biurku może zdziałać cuda a w internecie  można znaleźć wiele ćwiczeń. Upewnij się, że wygodnie ustawiłeś się przy biurku, aby zapobiec RSI.

Unikaj przynęty automatów i pakuj sobie zdrowe śniadanie, przekąski i lunch.

Często stawaj od biurka – stanie w jak największym stopniu poprawia poziom cukru we krwi, co jest dobre dla utraty wagi.