Dieta pudełkowa – co to właściwie znaczy?

To właściwie dla kogo są te posiłki i czemu nazywane dietą? Czy to jest drogie?

Dziś dieta pudełkowa to styl życia. Jej fani wbrew pozorom to częściej osoby, które nie są specjalnie aktywne fizycznie, ale zależy im na zdrowych, wartościowych posiłkach.

Słowo „dieta” kojarzy nam się z posiłkami o niskiej kaloryczności w celu utracenia zbędnych kilogramów.
Tymczasem termin „dieta”, stosowany jest w nauce o żywieniu człowieka i ma różne znaczenia.

Dieta pudełkowa – właściwie cateringowa, polega na otrzymywaniu od firmy wybranej ilości posiłków przygotowanych na cały dzień.

Najważniejszą jednak jej cechą jest fakt, że tworzona jest wyłącznie ze zdrowych, wartościowych produktów. Przygotowując takie posiłki nie stosuje się sztucznych przypraw, smalcu, zwykłej mąki, cukru i wielu innych składników niekoniecznie dobrze wpływających na nasz organizm.

Kto zamawia taki catering?

Głównie osoby prowadzące siedzący tryb życia, sportowcy, osoby z nadwagą chcące zgubić kilka kilogramów jak również ludzie, którym po prostu zależy na fajnych, zdrowych posiłkach.

„Ale to przecież głównie sałata i ryż… tym się nie można najeść i to nie jest dobre”

Błąd! Panuje wciąż przekonanie, że to małe porcje bez smaku składające się głównie z trawy.

Nasze posiłki to miedzy innymi pyszne pieczone warzywa, ziemniaczki, makarony z mięsem w sosach własnych, pesto, carry lub o smaku azjatyckim. Nasze zupy to kremy z warzyw i kasz z dodatkiem nasion słonecznika, dyni i chia o genialnym smaku. Pieczywo fit z szynką parmeńską, warzywami i serkiem wędzonym. Sałatki z dodatkiem serów mozzarella, feta, wędzonym lub pieczonym kurczakiem polane własnej produkcji dipami udekorowane kiełkami. Desery na bazie słodkich owoców, warzyw mąki razowej i miodu…
Nasze dania przygotowuje jeden z najlepszych kucharzy w mieście, który wciąż tworzy wymyślne potrawy by zaskakiwać naszych klientów.

Czy to jest drogie?
Analizując wszystkie produkty (od ziół, nasion, kiełków, po mięsa) jakie używamy do przygotowywania naszych dań, czas jaki trzeba poświęcić na zakupy (często w kilku miejscach w mieście i za miastem) umiejętności i czas na przyrządzenie to chcąc zrobić taki zestaw posiłków na cały dzień samemu koszt będzie dużo wyższy.

Jeśli jeszcze nie miałeś okazji spróbować naszej kuchni zamów zestaw próbny: http://bit.ly/2OJSslg